Únor 2018

Parodie dárek pro muže

6. února 2018 v 21:53 | Hana Hořáková

Všeobecně je mužské téma v jakékoliv technice a tématu těžší než pro ženy, alespoň v mém případě. Při otvírání lahve mě lítlo hlavou. Co kdyby se do hezké lahvičky daly vtipné předměty jako dárky pro muže.A pak už to bylo několik hodin hledáním slov, které mají i jiný význam než právě v tu chvíli myslíme. Pomocníkem mě byl "Šmírbuch jazyka českého" .Jako úplně první slovíčko byla Hašlerka bohužel bonbóny se stále ještě vyrábí a tak jsem nemohla k partiturám ve skleničce přidat štítek s tímto názvem. A tak uvidíte tento dárek pod názvem "HITY 2010". Při modelování cibule, jsem vzpomínala, jak jsme to ve škole dělali. Cibule měla stále tvar spíše česneku, ale nakonec se povedla. Můj boj s fimem pozoroval syn a povídá: vždyť je to meloun a dodal: mít dva a půl melounu. A bylo to tam. Další dárek byl na světě pod názvem "Šek". A tak jsem pokračovala a vy se můžete podívat jak.
NAVIGACE
Pojďme se zastavit u každého dárku. První vám představuji navigaci. Neznám mužského, který by po ní netoužit.
POSTUP
Do skleničky nasypte písek obyčejný nebo barevný používaný k aranžmá. V písku vám bude držet špejle na, které máte směrovky. Jsou vystřižené z papíru a přilepené na špejli. Do malých lahvích si přiberte pomocníka - pinzetu.
navigace
BAROMETR
Když už se vydáte správným směrem podle navigace, tak vám bude užitečný barometr. Zda budete potřebovat slunečník nebo deštník.
POSTUP
Vymodelujte si žábu z fimo hmoty, žebřík je udělaný z špejlí a svázaný z provázků. Nezapomeňte, že musíte hlídat velikost rosničky i žebříky, aby vám prošli hrdlem.
barometr
HITY
Nejnovější hity se vždy hodí. Původně název hity měl být bonbóny Hašlerky jelikož tento nápad jsem prezentovala v Receptáři a Hašlerky se ještě vyrábí tak z názvu sešlo.
POSTUP
Partitury jsem si vypůjčila z zpěvníku z 1 třídy, smotala a převázala provázkem
hity
ŠTĚSTÍ
Kdo by neznal známou větu: "Co je to štěstí? Muška jenom zlatá."
POSTUP
Do sklenky si dáme na dno barevný písek, ale může to být i čočka, rýže atd. S pozlaceného drátu si vytvarujeme mušku a napíchneme ji na špejli. Opět si pomůžeme pinzetou při vkládání do skleničky.
štěstí
HODINY
Tyto hodinky cibule jsou velmi důležitým dárkem. Ukazují v který správný čas máte být na správném místě.
POSTUP
Opět jsou vymodelované z fima a přilepené horkým lepidlem z tavné pistole.
hodiny
ŠEK
Šekem nepohrne nikdo nějaký tem meloun na účtu nebo ve skleničce není k zahození.
POSTUP
Meloun je vymodelovaný z fima. Nejprve si uděláte červenou kuličku, potom ji obalíte v bílém a následně zeleném fimu. Dáte na chvíli na mrazák a pak krásně vyříznete klínek. Dodělejte pecky a dejte zapéct podle pokynů zde: http://www.hhanky.estranky.cz/clanky/postupy---napady/co-je-fimo-
šek
VÍNO
Dobrým vínem nikdo nepohrdne.
POSTUP
Víno nám parodují volně nasypané hrozinky.
víno

Lipový andílek

5. února 2018 v 18:40 | Hana Hořáková |  Návody

Budete potřebovat:

Sešívačka
Květ lípy
Powerex médium šedivé
Kulaté kleště
Pevný drát
Papírová lepicí páska
Alobal
Štípací kleště
Textil

Krok za krokem

Utrhněte odkvetlý květ lípy a sešívačkou sešijte k sobě několik lístečků s bobulkami.
Takto spojené lístky s bobulky ponořte do Pwertexu a nechte okapat v našem případě na větvi stromu.

Udělejte základní kostru na postavu

Nastříhejte si 2 ks drátu dlouhé 65 cm a 1 ks dlouhý 50 cm.
Kratší drát přehněte na polovinu, udělejte dvě otáčky pro krk a ponechte smyčku jako hlavu. Dráty od sebe rozevřete do pravého úhlu. Jak budete mít velkou hlavu, poměřte na předloze. Další dva dráty zakruťte dohromady do sebe. Přibližně v polovině se délka zákrutu odvíjí od velikosti postavy. Tento zákrut znamená délku těla mezi krkem a pasem. Dole dráty mírně rozevřete.
Vzniklé dva kusy k sobě spojte zakroucením. Jak na pravé straně postavy, tak na levé, v místě, kde jsou ruce. Na každé straně ponechte ruce a zbývající dva dráty stočte dolů k pasu.
Drát přichyťte lepicí páskou ke končetinám. Podle předlohy zkraťte končetiny a na jejich koncích udělejte kleštičkami malá očka.
Z tohoto základu modelujte sedící postavu. Naohýbejte ruce a nohy.
Máte-li rozmyšleno jakou polohu bude mít vaše postava, obalte ji alobalem. Musíte ho pořádně pevně mačkat a přitisknout k drátu.
Nezapomeňte u ženy na ňadra a i u muže na zadeček. Uděláte jej z jedné větší koule a ňadra ze dvou menších. Nebojte se předimenzovat rozměry, kladená textilie namočená v tužidle proporce většinou zmenší na minimum.
Celou alobalovou postavu omotejte lepicí páskou. Je to třeba, protože na alobal by špatně chytalo tužidlo.
Dotvarujte končetiny a na záda připevněte andělská křídla v podobě lipového květu


Potřete médiem celé tělo.
Vezměte si kousek textilu a namočte do Powertexu. Obalte jím tělo a hlavu.
Nechte uschnout a patinujte.

Prima rada

Hlavu udělejte raději menších rozměrů, zvětšit jde vždy, ovšem velká hlava je nevzhledná.
Drát použijte pevný, může být i v bužírce.
Osvědčil se mi také drát ze starých ramínek z čistírny.
Při omotávání postavy páskou dbejte na to, aby páska byla přes obličej hezky urovnaná.