Červen 2016

Dnes děti dostávají vysvědčení

30. června 2016 v 11:54 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Tak mne jedna událost přivedla k tomuto zamyšlení

Dnes děti dostávají vysvědčení a jedna maminka mi povídá, že jejímu synovi bylo líto, že dostal dvojku z ČJ. Prý to bude, asi za to že "škrábe"
Podívejte se na to z jiného úhlu. Tvoří se mu osobnost má už v jeho věku svůj názor. Rukopis ho neposlouchá jak tupá ovce a nedělá přesně, co se mu řekne.
Nevědomě každý z nás nějak píše. Děti se to ve škole učí a na tom to příkladu je vidět jak i to malé dítko, vysvětluje mamince, že se snaží, ale že mu to nejde.
Rodičové by měli věřit.
Prostě bude mít svojí hlavu a na tom přeci není nic špatně, vždyť jsme všichni originál....

Dostala jsem los, který vyhrál

20. června 2016 v 15:25 | Hana Hořáková

Ráno přišla do prodejny paní, se zbožím mi na pult omylem položila los čtyřlístek. Tak ji povídám to je asi vaše? Vzala si ho a já si pomyslela, to by bylo milé, kdyby mi někdo dal čtyřlístek.

Pak si v klidu paspartuji a po 3 hodinách vejde kamarád.
Povídá: " tady máš los". Podává mi ten samý. Tak mu říkám: "ty si ze mne děláš srandu vid?"
On mi ho opravdu donesl.
Vůbec nevím, co ho to napadlo. Tak jsem ho setřela a nevěděla, jestli jsem něco vyhrála. Sama jsem si los naposledy koupila ještě za komančů. Ani jsem nevěděla, kde ho koupil, tak jsem to šla zkusit vedle do trafiky. Paní to tam nacvakala a byla tam výhra 200 Kč.
Přemýšlela jsem, proč jsem los dostala.
Párkrát jsem mu něco psala na počítači a pak vytiskla. Od jeho manželky jsem věděla, že neví co mi za to dát a tak vymyslel toto. Překvapení se mu povedlo dokonale.
kjuteww.jpg

hutrv.jpg

Měla jsem jet do Brna a nejedu

5. června 2016 v 9:33 | Hana Hořáková

Měla jsem jet do Brna a nejedu

Měla jsem jet do Brna a nejedu, došla mi trpělivost. Na to abych někde byla 35 minut a povídala o mém podnikání tak jsme si od 1.6 do dneška 5.6 vyměnily 22 emailu - nesnáším když někdo věci komplikuje.
Ve finále jsem si uvědomila, že mne paní/slečna vůbec nezná. V prvním emailu mi psala:

"….plánuji pro skupinu maminek na mateřské 4 hodinovou akci. A ráda bych, aby v rámci této akce vystoupily inspirativní, úspěšné maminky. Moje představa je cca 35 minutový vstup (přednáška - debata). O vás, vašich začátcích a o tom, kam jste se dostala dnes….."

Měla jsem napsat pár řádků o sobě, aby mi udělala vizitku.
Byl to nadlidský výkon leč můj život je pestrý snažila, jsem se být krátká a napsala:

"Její koníček se jí stal povoláním. Celý život trpí tím, že nemám vzdělání a tak se stále něco učí. Začala rekvalifikací uměleckého řemesla "Pasparty", několik rekvalifikací textilních technik, paličkovaná, šitá, frivolitková krajka atd... Udělala si rekvalifikaci "počítačový grafik." Vydala 2 knihy "Frivolitková krajka" "Knoflíky". Pracovala jako řidič tranzitu a prodávala motorový olej. Pak pracovala jako redaktorka v redakci Praktické ženy. Grafičila časopis "Svět moskvičů". Psala články do časopisů. Založila několik internetových stránek. Vybudovala eshop a kamennou prodejnu. Účinkovala v Hobby pořadech, až zakotvila na 6 let v Receptáři. Nyní pracuje pro pořad Ládi Hrušky. A je od uklizečky až po ředitelku své firmy. Poslední její škola, kterou nyní dělá je obor Grafologie a psychologie při grafologické komoře."
Byla mi zpracována vizitka
hana-horakova.png
Ohradila jsem se proti ní, že je to lživé..
Sice mi slíbila autorka vizitky, že to hned napraví, ale současně jsem si uvědomila, že tato žena, mne vůbec nezná neví kdo jsem a kdo nejsem. Co jsem dokázala a co nedokázala.
Tak jsem tuto přednášku odmítla, až do doby kdy mne pozná. Opravdu nemám čas na to být někde do počtu……

Ve Vinoři konec světa - nejde proud

3. června 2016 v 20:10 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Ve Vinoři konec světa - nejde proud

Tato skutečnost mne zastihla, když jsem vylezla z vany a tak mám mokrou hlavu a je mi od ní zima, v troubě maso na kamnech brambory, prádlo v pračce. Pepino, pustil rádio jak za války, protože mi ani nešlo připojení na mobilu. Volám do Zásilkovny volám do DPD, že potřebuje poslat důležitý balíček, ale že mám mokrou hlavu a nemohu do prodejny. Domluvíme se, že já autem si pro něj dojedu do prodejny a přivezu ho domu a tam ho DPD vyzvedne a tak jsem udělala. Za nedlouho začne vrčet pračka už to běží. Jdu si vyfoukat hlavu a mezitím přijde Pepíno a povídá: "musíme do Litoměřic a to mne zamrazilo. Co je s mamkou. Pořádně nevím, je jí špatně, zvrací, průjem, nechce zavolat doktora ani nikoho pustit do bytu. Holkám telefon zavěsila, že se nic neděje. Beru, opět balíček vyzvedáváme jednu švagrovou, balíček vezeme do cukrárny, kde pracuje druhá švagrová a prosím ji, ať ho předá přepravci a volám tomuto přepravci kde balíček hledat.
Konečně vyrážíme, v autě má švagrová telefon od "ošetřovatelky", která dochází, že máme přijet, že babča vypadá hrozně tak ji Jana ujišťuje, že jsme na cestě. V hlavě máme hrůzné představy, co bude až otevřeme dveře.
Babča je velmi pořádná a vše doma navoněno, i když se velmi špatně pohybuje, protože nemá kyčel tak je soběstačná po bytě. Nákupy ji děláme na střídačku 3 rodiny.
Když nám odemkla, tak skoro současně přibouchla dveřmi nos. Nechtěla, abychom vešli. Když jsme vešli, zula jsem si boty a cítila jsem mokro a pak jsme to viděli.
Obavy z toho, že by někdo viděl, že prostě neodběhla, ji vedli k tomu, že ji nemohl nikdo pomoci a Bůh ví, jak by to dopadlo. Museli, jme vyhodit některé koberce umýt vše i babču. Bylo ji špatně nemohla, ani dýchat byla statečná.
Trochu jsme to dali do kupy a jeli koupit suchary banány a napadlo mne kalhotky. Cestou v autě si říkám jak to té babce řeknu, aby si nepřipadala ponížená, že ji kupuji Tena kalhoty - pleny. Tedy musím říci za 14 ks 375 Kč jsme málem omdlela.
Babče říkám babi koupila jsem ti sexy prádélko ani nevím, jak to vypadá, podíváme se spolu. Trhám balík plen a Babče se rozzářili, oči a smála se, měla radost.
Tak jsem si uvědomila, je to stará žena tělo jí neslouží, ale hlava ano a chce být v důstojném stavu jako každá ženská.
Zavolali jsme lékaře a jediné co babču zajímalo, ať uklidíme tou ponožku ze stolu.
Švagrová tam zůstala a uvařila polévku a víkend ukáže…..
Prádlo bylo vyprané kolem 9:30 ale pověšení se dočkalo až kolem 15 hodiny, brambory polo-vařené celý den ve vodě letěly do koše maso jsem dopekla.