Říjen 2015

Z veletrhu práce

22. října 2015 v 20:55

Na veletrhu práce

22. 10. 2015
Byla jsem se podívat na veletrhu práce. Vcítila jsem se do pozice, že bych měla být nezaměstnaná.
Vejdu do haly a vidím stánky. Vůbec jsem nechápala, co představují a nabízejí jen stránky prodejem Lidl, Billa atd...měli napsáno jaké pozice hledají.
Úřad práce to bych věděla, co si u stánku počít, ale ostatní?
Nějaké Goupy, sročka, colsunting atd. Tam sedící a koukající méně či více unuděné a dokonale oblečení sexy ženy a muži koukající na vás s úsměvem. Jem ukecaná ale nedokázala jsem přistoupit a oslovit je a zeptat se. Vlastně ani nevím na co nebylo často vyznačeno co nabízí. Světlo z auta na stolečku mi fakt nic nenapovědělo.
Obešla jsem to 4x a oslovili mne 2 lidi. Oba z bankovních domů, mne nabízeli výhodné vklady.
Představa, že jsem třeba 2 roky bez práce a dostanu nabídku kam si uložit vklad tak mu asi rozbiji úsměv na mozaiku.
Celkově dost depresivní a mnoho "dětí" ze škol. Ty vůbec nemohli chápat jako já.
Když jsem brousila čtvrtou zatáčku tak jsem si řekla, že bych měla někam už vlézt a někoho oslovit tak jsem si šla udělat test gramotnosti.
Poctivě všech pět testů:
Na finance
Na právo
Na IT
Na IT uživatelské
Na Kancelář
Dobrý jsem měla:
Na IT
Na IT uživatelské
Jinak jsem byla negramotná a byla mi doporučena školící místnost.
Musím, se snažit, abych nemusela nikdy hledat práci.
Odcházela jsem se sebevědomím na nule, nechápu jak toto má pomoci nezaměstnaným.....

Pomáda na boty

20. října 2015 v 21:00 | Hana Hořáková |  Návody

Pomáda na boty

vše potřebné v kamenné prodejně Mladoboleslavská 13, Praha
img_0519.jpg
Obuv, kterou používáme, celou zimu je potřeba ošetřit. Můžete si koupit krémy na boty v obchodě, nebo si přímo vyrobit za pár korun svůj vlastní, který chrání, dodává lesk a zároveň doplňuje barvu tam kde je poškozená.
* Budete potřebovat sojový vosk, barevný pigment, olivový nebo jiný jedlý olej.
* Sojový vosk dáme do nádoby, která je varná a dáme rozehřát, bod tání má 42 - 45°C a tak stačí pro tyto účely mikrovlnná trouba. Když ji nemáte tak se rozehřívá ve vodní lázni.
img_9863.jpg

Do rozehřátého vosku přidáme hnědý pigment a jedlý olej. V poměru 5 lžic vosku, 9 lžic oleje a špetku pigmentu. Vše promícháme a nalijeme do dózy, a nebo do silikonové formy. Necháme ztuhnout a nanášíme na boty.
img_9868.jpg
img_9878.jpg

Pomáda na ústa

20. října 2015 v 20:58 | Hana Hořáková |  Návody

Pomáda na ústa

img_07199.jpg
Sojový vosk dáme do nádoby, která je varná a dáme rozehřát, bod tání má 42 - 45°C a tak stačí pro tyto účely mikrovlnná trouba. Když ji nemáte tak se rozehřívá ve vodní lázni.
Do rozehřátého vosku přidáme ve sejném poměru k vosku, olej (použila jsem slunečnicový) a špetku skořice (pro vůni a barvu), v domácnosti může nahradit například skořici i kakaem, paprikou a to vám dá patřičnou barvu. Je-li nutné více ovonět, přidáte aroma olejíček. Chceme-li pomádu, která léčí, přidáme vitamíny. Já přidala vitamín "A", protože jsem ho dostala a chtěla odzkoušet. Na závěr nalijeme do šroubovací tyčinky nebo dózy, jak komu vyhovuje.
Vše pro výrobu kosmetiky najdete v kamenné prodejně Mladoboleslavská 13, Praha 9
img_07211.jpg
img_07200.jpg

Jak si vyrobit řasenku

20. října 2015 v 20:55 | Hana Hořáková |  Návody

Jak si vyrobit řasenku

V lékárně si kupte živočišné uhlí. Dále budete potřebovat Aloe Vera gel, který se přidává do mýdel pro jeho léčivý účinek. U nás v eshopu zdehttp://www.hanahorakova.cz/eshop/produkt/56-aloe-vera-gel.html#desc podstatně levněji než jinde.
58076.jpg
Dále budete potřebovat obal na řasenku, ten který již používáte a nebo pokud chcete řasenku věnovat dárkem, můžete zakoupit u nás nový obal na řasenku zdehttp://www.hanahorakova.cz/eshop/produkt/61-obal-na-rasenku.html#desc
asenka_z1.jpg

A jak na to?

Nejlépe v hmoždíři nebo v hrníčku si rozdrťte tablety živočišného uhlí na prášek a to velmi jemný. Přidejte lžíci Aloe Vera gelu a důkladně promíchejte, dle potřeby dle potřeby přidejte uhlí. Pak už jen plňte do obalu řasenky a máte hotovo

Mandlový vosk

20. října 2015 v 20:49

Mandlový vosk

Tento světlý, pevný vosk má bod tání 60°C.
Mandlový vosk je obzvláště užitečný v péči o nehty.
Může být také použit do svíček, mýdla, pleťové vody, krémy, balzámy na rty, přípravky pro péči o vlasy.

Ke koupi v kamenné prodejně: Mladoboleslavská 13, Praha
watermark.jpg

Jak vyrobit parfém

20. října 2015 v 20:46 | Hana Hořáková |  Návody

Jak vyrobit parfém

Pojďte trochu experimentovat

Parfém na olejové bázi

Má, své výhody olejíček se nevypařuje a tím pádem parfém na kůži vydrží déle a zároveň ji i "ošetřuje". Nevýhoda je kazivost parfém na olejové bázi nevydrží tak dlouho jako parfém na alkoholické bázi. Jojobový olej podléhá nejméně zkáze, proto je nejvhodnější.
Oleje koupíte v prodejně Mladoboleslavská 13, Praha - Vinoř
Vezměte si několik esenciálních olejů a zapisujte si, jak je mezi sebou ve skleničce mícháte. Například 10 kapek levandule, 15 kapek skořice atd. Až se vám namíchaná vůně bude líbit tak ji smíchejte s nosným olejíčkem. Na přibližně 50 kapek 10ml jojobového oleje, je možné olej nahradit mandlovým či meruňkovým olejem.

Parfém na alkoholové bázi

By, měl obsahovat 30% esencí 70% alkoholu. Parfém zraje 6 - 8 týdnů od výroby pokud ho nevyplýtváte tak vydrží rok.
Při míchání esencí je nutné dodržet parfémy z 3 skupin, aby parfém držel pohromadě.
Vůně se míchá v tmavém skle a odměřujte pinetou pro každou složku použijte jinou pinetu. Po akci umyjte, odmastěte.
Hotovou směs nechte minimálně 48 h uležet, až několik dní. Nařeďte a nechte 2 - 6 týdnů uležet.
1 skupina ZÁKLAD
Afrikán, benzoin, borovice, cedr, fenykl, guajak , gurjun, hřebíček, jasmín, jedle, kadidlovník, kardamom, labdanum, kasie, myrha, neroli-pomerančový květ, pačuli, geránium, růže, santál, skořice, tůje, vanilka, vetiver, ylang-ylang, zázvor, zázvorová lilie

2 skupina SRDCE
anýz, badyán, bazalka, citronová tráva, cypřiš, fenykl, fialka, galbanum, geránie bourbon, helichrysum, heřmánek, hřebíček, hyacint, jalovec, jasmín, karafiát, kananga, kardamom, kasie, kmín, kosatec, levandule, lípa, lotos, mandarinka, majoránka, máta, mimóza, muškátový oříšek, narcis, neroli, orchidej, osmanthus, pepř, petitgrain, rozmarýna, růže, růžové dřevo, rose, šalvěj, skořice, tymián, tuberóza, ylang-ylang, zázvor

3 složka HLAVA
andělika, anýz, bazalka, bergamot, citrón, eukalyptus, grepfruit, galbanum, grapefruit, heřmánek, jalovec, kajeput, kardamom, kmín, koriandr, levandule, lemon grass, limeta, lotos, mandarinka, máta, meduňka, petitgrain, pomeranč, neroli - pomerančový květ, skořice, verbena, zelený čaj

A měla to tam !!!

19. října 2015 v 5:45 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

A měla to tam !!!

18. 10. 2015
Ještě jeden příběh z grafologie už ne tak silný jak z včerejška, ale spíše pro zasmání.
Při výkladu látky jedna posluchačka se postavila lektorce. Nepochopila látku, ale pojala to tak, že zpochybnila výklad. Hned jsme si s kolegyní řekly jakýpak má asi rukopis určitě ostrý a úhlovitý…
Za chvíli byla přestávka a tato slečna opustila svůj sešit otevřený. Byly jsme nenápadné jak sněhulák v létě, ale to se nedalo překonat nejít se na rukopis podívat. Já nenápadně v brýlích na očích leč bez nich nic nevidím, ale na dálku v nich vidím rozmazaně tak než jsem došla k místu …..co vám budu povídat. Prostě grafologická zvědavost učení v praxi byla natolik silná.
A měla to tam!!!

Grafologie mne umožňuje uvědomovat si, jak hluboce prožívám

17. října 2015 v 23:22 | Hana Hořáková

Grafologie mne umožňuje uvědomovat si, jak hluboce prožívám

17. 10. 2015
Dnešní hodina grafologie začala ani jsme to nepostřehli.
Vešel, muž menší postavy splývající s opožděnými příchozími.
Nic nenaznačovalo, že zažijeme prožitkovou hodinu. Začal mluvit představením své osoby a na to volně navázal. Nebyla to "škola hrou" byla to "škola prožitkem" netušila jsem, že takto se nechá učit.
Výuka je nepřenosná na papír musí, se opravdu prožít nepleťte si to se slovíčkem zažít. Učil nás, jak se má grafolog správně "uklidnit" emočně, před rozborem.
Abych vám to více přiblížila, byla to fyzická ukázka co si počít s vlastním tělem a myslí. Jak říkám nepřenosný na papír vnitřní prožitek. Někdy ve dvou třetinách výuky jsem si uvědomila, že nevím jak si hodinu do sešitu nadepsat. Pak jsem si uvědomila, že nám tento člověk drobné postavy, ale neuvěřitelně velkého ducha předává to, co nelze popsat do knihy. To co si můžeme přečíst tak to je na nás jak zodpovědně k tomu přistoupíme. Poprvé jsem viděla pana Jeřábka, o kterém jsem jen četla. Když přišel, byl to zcela jiný člověk než, když odcházel, nebojím se říci z prožitkové hodiny.
V druhé polovině celodenní výuky paní Baková navázala výukou, až se dostala k Fixacím. Na ty jsem se moc těšila, předcházela tuto lektorku pověst, že je vysvětlí tak, že se je naučí každý.
Úvod do Fixací začala: "mám, pro vás dobrou zprávu dnes zažijete život před fixacemi a po fixacích".
Pak pronesla větu: "leze mraveneček podle meze"
A pak přišlo to tajemství opět škola prožitkem. Přirovnání různého druhu písma k mravenečkovi, jak opilému, pružnému, vyrovnanému, rozdrobenému a v poslední řadě k nevypočítavému. Bylo to geniální. Nasmáli jsme, protože následovalo přirovnání písma k bramborové kaši. Namátkou Fixace 1 kaše rozvařená a fixace 4b oschlá. A tyto přirovnání k písmu, které navíc máte před sebou a vizuálně si je nakoukáte, je prostě výuka prožitkem a nezapomenutelná.
Přijela jsem domu, najedla, vypila kávu a chtělo se mi zavřít oči. Natáhla jsem se na postel s jednou rukou za hlavou. Nebyla to řízená relaxace, byl to neřízený z události rozlézající se do celého těla pocit naplnění pocit štěstí, uvolnění a odpočinku klidu, míru a vnímání hloubky bytí.

Grafologie druhá přednáška

9. října 2015 v 23:19 | Hana Hořáková

Grafologie druhá přednáška

9. 10. 2015
Dnes mám 2 přednášku v jiné knihovně a paní pořadatelka mi ráno volala, jestli platí, na čem jsme domluvené.
Tak jsme ji říkala, že ano.
Ona mi povídá: "ale přijde hodně lidí".
Tak se ptám: co je hodně lidí" a v duchu si říkám pro někoho je hodně i 10.
A ona: "30 zájemců"
Tak to je fakt hodně. Oproti včerejšku jsem dnes i dostala trému, ale těším se. Připadám si, že dělám více smysluplnou práci.
Dle okopírovaných dokumentů, dle příchozích jich opravdu přišlo k 30 lidí.
Hned v začátku 5 minut po 17 hodině dal o sobě slyšet pán, kdy už začneme.
12119171_1620185181568652_8146383067016627470_n.jpg
Tak jsem si polkla a říkám si to bude těžké…. Sice žertoval, ale bylo vidět, že se nestydí a tam jsem mohla čekat cokoliv.
Rozdala jsem jim 3 listy papíru představila se a pak si napsali text namalovali postavu a strom. Nikomu to neukazovali nechali si to pro sebe a já vyprávěla co jsem se v grafologii naučila a přidávala k tomu své zkušenosti. Jak já malovala svojí první postavu, u které jsem nenamalovala celé ruce a jak se mi potvrdilo, že opravdu s tou myšlenou co to značí jsem tu postavu malovala.
Pak se přihlásil pán a povídá, a když jsem nenamaloval nohy? Opět vysvětluji, že to může značit….ale že to určitě není směrodatné, že by se to muselo posoudit se všemi spojitostmi a zda mohu mezi lidmi takto konkrétně k němu mluvit. Měla jsem souhlas a pán povídá, máte pravdu, je to tak…
To mi až přeběhla husí kůže po těle a poděkovala jsem mu za jeho otevřenost. Protože já právě tuto zpětnou vazbu potřebuji.
Naše povídání končilo tím, že knihovna začala zhasínat a paní pořadatelka povídá: pokud chcete, můžeme udělat ještě další přednášku a mi vám ji rádi zaplatíme. Tato byla zdarma, protože jsem ji pojala, jako že si dělám Grafologickou praxi.
Muž, který na začátku dal o sobě vědět mi při odchodu, dal jeho popsané a pomalované pisty papíru a tak jsem se ho zeptala, zda mohu veřejně ukázat. Souhlasil, že mohu jeho věci použít.
12075068_1620187781568392_7566829707698656354_n.jpg
Zde alespoň hezký vzkaz, který zanechal na jednom listu.
Pro mne to byl nesmírně přínosný a naplněný den. Ve skupině byli 3 muži, 2 děti a zbytek ženy od mladých po opravdu babičku, která se usmívala a s nadšením poslouchala, co vyprávím….
12096540_1620433461543824_903477718435842329_n.jpg

První přednáška o grafologii

8. října 2015 v 15:06 | Hana Hořáková

První přednáška o grafologii

8. 10. 2015
Včera jsem měla svojí první přednášku o Grafologii. Nedokázala jsem se připravit po událostech, co byli ani zklidnit tak jsem čekala průšvih.
Přišla jsem do knihovny a paní, která mne pozvala se na mne koukala a povídá: "já nevím kolik lidí přijde kolik lidí vám obvykle chodí"
Povídám ji to je moje první.
Ona se vyděsila, a povídá: "první to bych vám nepřála, aby nikdo nepřišel" Já jsem tu nová tak nevím…
Jindy bych asi nějak reagovala jinak, ale nyní jsem povídala, vždyť o nic nejde tak pojedu domu a půjdu si na chvíli lehnout, protože si potřebuji odpočinout.
Přišel manžel paní, určitě ji přišel, podpořit bylo to moc hezké od něj.
Nakonec nás bylo 10, kteří zůstali, někteří přišli na 10 minut na kukandu, ale 10 zůstalo 2 hodiny.
Když jsem šla domu zjistila jsem, že jsem byla sama sobě terapeutem, díky povídání o grafologii a nadšení lidí jsem zapomněla na realitu.
Dnes mám 2 přednášku v jiné knihovně a paní mi ráno volala jestli platí na čem jsme domluvené. Tak jsme ji říkala, že ano. Ona mi povídá: "ale přijde hodně lidí".
Tak se ptám: co je hodně lidí" a v duchu si říkám pro někoho je hodně i 10.
A ona: "30 zájemců"
Tak to je fakt hodně. Oproti včerejšku jsem dnes i dostala trému, ale těším se. Připadám si, že dělám více smysluplnou a hezčí práci, než zachraňovat eshop