Říjen 2014

Jste vejce nebo mrkev?

25. října 2014 v 21:28 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Jste vejce nebo mrkev?

Nebojte, neblouzním z vysoké teploty.
Četla jsem úžasný článek, je to asi týden. Když vhodíte do rvoucí vody mrkev nebo vajíčko nebo kávu co z toho bude?
Běžná odpověď by byla v duchu: vařená, mrkev nebo vejce atd...
Ale jiný uhel pohledu nám ukazuje 3 typy lidí
1. tvrdá mrkev zpřímená a hrdá je najednou pod zátěžovou zkouškou měkká, ohebné až rozblemcaná
2. křehké vejce se stává tvrdým a odolným vajíčkem proti vnějším vlivům
3. nevýrazná a nenápadná káva se stává něčím luxusním pod zátěžovou zkouškou.
No není to krásné, řekněte sami a jak pravdivé. Každý jsme jiná nátura, a dokud nepřijde rvoucí voda tak nevíme, co z nás bude.

3 příběhy v jednom co napsal život a rozehrála rozbitá kasa

25. října 2014 v 17:07 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

3 příběhy v jednom co napsal život

a rozehrála rozbitá kasa

Paní Eva si přišla pro rozbitou kasu na hraní pro děti. Prý se její dcera Johanka rozplakala, když ji říkala, že se mi rozbila kasa a že ji zítra dostane na hraní. Myslela si, že tím pádem zavírám obchod, protože bez pokladny obchod fungovat nemůže.
Tím tento příběh nekončí. Předávala jsem kasu a vyprávím paní Evičce, že nyní mám 3 dny volno na drobné úpravy v prodejně pro nového zaměstnance, který bude pracovat na eshopu. Vyprávím ji, jaký jsem plašan, protože jsem byla požádána, jestli mohu zaměstnat člověka dlouho neumístitelného do pracovního procesu s diagnózou. Tak si říkám: "já ji potřebuji ona mne potřebuje" a kdo dnes nemá diagnózu možná ji mám i já a nevím o tom.
V prodejně stála paní - zákaznice. Když jsme v prodejně zůstaly sami povídá: "nejste vodnář " Povídám ji: " bohužel Býk, ale už ponaučený a unavený" Paní: "to je divné Býci myslí jenom na sebe a nepomáhají".
Při placení se rozhlédla po pultu a povídá: "máte tu kasičku na charitu" Tak jsem sedla na zadek a uvědomila si jak člověk svým jednáním postojem k životu, chováním k sobě i druhým ovlivní, přímo jednání druhých. Jsem ráda, že jsem ovlivnila k dobrému a to ani nebylo cíleně.
Tento týden jsem byla na hodině grafologie a naše lektora nám říkala jak Vilém Shönfeld, autor mé nejoblíbenější knihy o grafologii, rozeznal agresi v německém písmu Švabachu. Proto Hitler chtěl, aby všichni psali Švabachem a on tím ovlivnil dav. To je ten opačný případ jak ovlivnit chování druhých.