Červen 2014

Ekologie nás jednou zabije

30. června 2014 v 22:53 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Ekologie nás jednou zabije

Staré vozy vyrazily na západ. Není důležité kdo a kam. Ve státě kde všichni poctivě třídí odpad a dbají na ekologii, trávili veteráni a jejich majitelé pár dnů. Vyzbrojili se patřičnými pomůckami, které vkládali pod staré vozy, které sem tam ukápnou do převodovky atd.
Přes veškerou snahu přeci se stalo, že na zámkové dlažbě netknuté chemikálií se objevil flíček. Byla snaha flek vyčistit a tak se majitel veterána odebral do místní drogerie a zakoupil přípravek na umytí dlaždy. Při nákupu ho napadla myšlenka, zakoupit ještě leštěnku pro vůz majitele a tou mu ho vyleštit jako omluvu.
Samozřejmě beton vyčistit nešel, za to Jaguár se začínal blýskat pod leštěnkou. Náhle přišel "dobrovolník" leštící auto ke zbytku skupině s očima, v slout a smrtelným výrazem.
Co se stalo? Já si do té leštěnky kopl a chtěl jsem to hadrem utřít a ten flek jsem ještě více po dlažbě rozmazal.......

Jak opravit flek na oblečení

25. června 2014 v 21:33 | Hana Hořáková |  Návody

Jak opravit flek na oblečení

použité barvy:
použitá razítka:
img_36500.jpg
img_36333.jpg


Vypadá to, že malý flek, ale mne vadil a tak jsem se rozhodla ho zamaskovat malbou, tak jak jsem se ji učila. Do nohavice dejte noviny, aby malba neprosákla na zadní stranu.

Do rozprašovače si dejte barvu v konzistenci tak, aby šla stříkat. Udělejte si základ. Vyberte razítko nezapomeňte, že na suché kalhoty tiskněte, protože já zapomněla a tiskla na mokré a vzniklo toto.
img_36355.jpg
img_36366.jpg
A tak jsem vzala bílou barvu a podkreslila místo kde je rozpité razítko. Nechala zaschnout a pak tiskla znovu.
img_36377.jpg
img_36388.jpg
A co dále? Stříkat, čárat, kapat, otírat štětec, tiskat kaňky razítky a je hotovo.
img_36633.jpg
img_36644.jpg