Leden 2014

Oči medvědí

29. ledna 2014 v 9:28 | Hana Hořáková |  Foto


Krásná očička k mání ne této adreseMalovaná kožená obuv

23. ledna 2014 v 23:07 | Hana Hořáková

Malovaná kožená obuv


Loni uprostřed sezony se mi utrhla pata zimních kožených bot, které jsem milovala. Následně mi začalo téci do kozaček a tak nebyl čas někde jezdit a hledat a musela jsem koupit boty na první návštěvu obchoďáku. Samozřejmě vše bylo přebrané, nebo za 4 tisíce. Tak jsem chtě nechtě si musela koupit světlé kozačky. Byly, krásné do té doby než se umazaly. Umýt to nešlo a tak jsem byla naštvaná, protože stáli 2 tisíce a mít je pár měsíců je vcelku přepych.
Na obrázcích vidíte původní botu a opravenou barvami http://vytvarne-potreby.vltava2000.cz/store/department-368-barvy-na-kuzi--lumiere.html speciálními na koženou obuv, kabelky a prostě vše co je kožené. To je jejich grό, ale jsou určené i pro textil, dřevo, papír prostě univerzální barvy, které určitě spotřebujete celé, když ne na boty tak na jiné výrobky.
Kozačky trvalo namalovat 40 minut
img_971555.jpg
img_9707777.jpg
img_971666.jpg
img_971222.jpg
img_971333.jpg

Dárek k padesátce

19. ledna 2014 v 12:50 | Hana Hořáková |  Návody


Dárek k padesátce, který dostal mažel od kamarádů

Polívkovic
Knystr rychlé záchrany
img_96866.jpg
img_9685-kopie.jpg
img_96877.jpg
img_96888.jpg
img_96900.jpg
img_96911.jpg

....a co bylo dnes ?

17. ledna 2014 v 20:20 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak
Ráno se vzbudím a říkám si super je po úplňku zase bude chvíli klid. Před desátou čtu jak pokročila moje reklamace balíku který mi DPD ztratili. Nevěřím vlastním očím požadují po mě ať doloží fakturu za kolik peněz jsem zboří zakoupila. To jsou vnitřní záležitosti firmy a fakt nemám zájem nikomu říkat kde a za kolik nakupuji. Zvedla jsem telefon a volám ve výsledku jsem zavěsila se zoufalými pocity, že budu muset přistoupit na jejich podmínky, protože to mají v podmínkách nebo přijdu o peníze úplně. Ještě mohu udělat čestné prohlášení, ale stále mi nezaplatí celou částku dobírky, jen cenu nákupky zboží bez DPH. Kde je cena obalu mé práce tiskárny atd....
Volám kamarádce, která také vozí touto přepravou, protože jsem to nutně musela někomu říci. Zastihla jsem jí když se učila hrát na klávesy a učitel ji nadával, že neumí noty /později mi řekla/.
Říkám Elišce: "pojď, jdeme dělat, abych na to zapomněla a řešit budu až si srovnám myšlenky."
Za chvíli, přišla mamka ptám se jí: "on něco zítra strýc slaví" ano xx narozeniny. Tak to byla, další jobovka byla jsem pozvaná, ale nevěděla jsem, že na takovou událost a musela jsem pozvání odříci, protože jsem měla zaplacený kurz od zájemců už před vánoci.
Pár minut na to přišla jedna účastnice tohoto kurzu a povídá mi: "jen jdu připomenout, že je zítra ten kurz" Šla mi připomenout, že je zítra učím. To už jsem si připadala jak největší debil pod sluncem. Kdo dělá kurzy tak ví, že jen příprava zabere alespoň 1-2 dny. Navíc od pondělí mám přede dveřmi ceduli s upoutávkou na tento kurz. Zítřka se fakt děsím bude kurz :D.
Asi za hodinu přišla nejmenovaná osoba a říkám ji, že mi teče kohoutek zda by to šlo opravit. To si musíte opravit sama to my, nehradíme byla odpověď. Ve dveřích osoba zažertovala, když kape, kohoutek tak to nepočítá spotřebu a přebytkem si můžu spláchnout WC Nějak jsem to za celý den událostí jako žert nedokázala vzít a říkám si Bože zachraň mě kde to žiji.
Vše se zlomilo, když mi volá kamarádka, které jsem já volala ohledně přepravy DPD a povídá mi: "musela jsem ti zavolat mám z toho depku byli jsme u zápisu do první třídy a učitelka se ptá:
Učitelka: kterou rukou jíš
Dítě: mě je to jedno jak potřebuji /nebo něco v tom smyslu/
Učitelka: umíš si zavázat tkaničky
Dítě: neumím, já mám suchý zip
Učitelka nedoporučila dítě do první třídy
Nezeptala se na básničku ani na to do kolika umí, počítat jinak by zjistila, že je to geniální dítě, protože počítá do tisíce.
Po zbytek dne jsem v obchodě touto historkou zápisu do první třídy pobavila pár maminek.
Přijdu domu manžel otevřel počítač a povídá mi: "píše Valentyn, zda manželka tedy já nechce jet s ním Valentynem jako spolujezdkyně v Moskviči do Švýcarska"
Jsem šťastná, že je večer a co nám přinese zítřek?

Každá máme svého báječného manžela

7. ledna 2014 v 22:15 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Každá máme svého báječného manžela

Jednou v noci jsme přijely s kamarádkou k nim domů po daleké cestě za obchody. Měla jsem u ní přespat a ráno pokračovat domu. Vešla jsem první do dveří jejich domu a její manžel měl kolem hlavy omotaný bílý šátek a na spodní části těla jégrovo prádlo. Je to chlap postavy štíhlý vysoký. Kdyby byl malý tlustý tak nevynikne tolik jeho mužství jako při této postavě a v tomto oblečení a tak to bylo pro mě fakt tahající za oči a musela jsem mu stále koukat kamsi. Šátek si z hlavy sundal, když jsem vcházela do dveří, demonstroval, jak bych děsně vyřízený z toho, že hlídal děti. Nevěděla jsem jak reagovat tak říkám: "děti dají zabrat" a on na to: "nééééé".

Ráno se mi kamarádka omlouvala za to, jak byl oblečen. Jelikož jsem normální a mám také doma chlapa, který mi týden před tím, udělal něco podobného jen to nebylo s oblečením, ale prostě se choval tak, že jsem se musela za něj omluvit kamarádce, která u nás spala. Nakonec jsme se tomu ráno u snídaně strašně nasmály. Ale to nebyl konec. Po asi měsíci mi kamarádka povídá a znáš celé příhody hepiend? Povídám: "no nevím".
Manžel mi povídal: "ale vy jste obě měly džíny od Větnamců a já "Schiessera" jak mi bylo vysvětleno značkové podvlékačky. Já osoba neznalá opravdu jsem nedocenila značkové oblečení na přivítanou.

Tak, nevím zda to vyzní vtipně, ale bylo to bombastické

7. ledna 2014 v 22:14 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Tak, nevím zda to vyzní vtipně, ale bylo to bombastické


Tak, nevím zda to vyzní vtipně, ale bylo to bombastické. Volám jedné osůbce /pokud bude chtít tak se sama přizná o koho jde/ že potřebuji to a to. Vyprávím ji, jak jsme včera večer s manželem koukali na stromeček až jsme v 8 hodin postupně usnuli a v 21 se probrali a pokračovali v přesunu atd.... mělo to zajímavé pokračování. Já nic neříkám myslet si mžete co chcete.
Co dělala osůbka na druhé straně telefonu fakt nevím, ale najednou slyším něco jako "sekaná" tak přitisknu ucho na telefon a říkám: "coooo říkáš sekaná?"
"Sakra kde je ta sekaná" z druhé strany se ozývá to už zřetelně slyší a mlčím, protože to pokračuje: "kvůli tobě jsem nyní ztratila sekanou, sakra, kde je když jsem ji nyní vyndala z mrazáku, co jim dám k večeři. Asi bude v regálu u zboží....."

Představila jsem si mezi klubíčky kulatou sekanou a válela se smíchy. Nenašla ji. Asi za hodinu mi píše: "našel ji manžel v koupelně na umyvadle naštěstí ještě před večeří"