Duben 2013

30.4 Štěstíř

30. dubna 2013 v 7:20 | Hana Hořáková |  Štěstíř

Věštba ohněm

Plamen ohně dává odpověď o všem, co vás zajímá. Hlavní je být při věštění v klidu a soustředěný.


Věštění z břízy - špalky břízy (7-8) nastavit ve tvaru pyramidy. Dovnitř naskládat březové suché větvičky a zapálit. Tento rituál je nejlepší dělat večer, aby bylo možné vidět barvy ohně. Pokud zapalujete oheň, opakujte větu: ,,Hoří-hoří jasně, proto mi nezhasne."
· Silné, intenzivní plamínky spolu s veselým třeskotem naznačují, že tato perioda Vašeho života bude úspěšná, váš partner vás miluje a budete šťastný a spokojený.
· Intenzivně červená barva ukazuje, že společný život bude bouřlivý a plný milostných hádek, smíření a nedorozumění.
· Slabý, nerovný, špatně hořící oheň naznačuje nudu, málo zajímavý život, na špatný výběr partnera nebo vás společná cesta životem nemusí bavit...
Možná ještě není pozdě na změnu cesty, třeba to není ten správný partner?
· Žlutooranžový oheň ukazuje, že vy i váš partner máte v sobě stejnou sluneční energii a život vám dá štěstí!
Jestli nemáte jistotu při řešení nějakých problémů, zapalte oheň z osiky. Musíte být potichu a soustředění (žádný hluk ani rámus). Špalíky z osiky stejné velikosti (8-12) složit do čtverce (nebo studny) a výška 2-3 špalky. Do středu dejte několik tenkých suchých osikových větviček. Když zapálíte oheň, opakujte ,,Hoří-hoří jasně, proto mi nezhasne." Přesně zformulujte otázku a třikrát ji nahlas vyslovte. Pozorujte, jak se mění nebo barví oheň.
· Jestli zůstal hořet silně a pěkně, to znamená, že všechno bude dobré a nové změny vás dovedou k lepšímu životu.
· Ale pozor - jestli oheň nechce hořet, valí dým a kouř, tak si musíte dobře rozmyslet, co chcete změnit, nebo s čím začít. Možná, že oheň vás chce upozornit, abyste počkali. Možná, že ta změna, co chcete udělat, pro vás není nutná nebo je dokonce nebezpečná.
· A jestli oheň vůbec nechce hořet, tak upusťte od svých plánů… nic dobrého to nevěští. Teď, když oheň hoří, pozorujte plamen.
· Pokud hoří rovně a snaží se šplhat do výšky - to znamená, že tento rok budete mít klidný a pokojný život. A v naší době být stabilní není špatný znak osudu.
· Ale pozor, jestli plamen začíná jakoby hasnout, neosvětluje prostor kolem něj, nemá rovnováhu a skáče do různých směrů, tak to ukazuje, že budete mít nepříjemné překvapení, překážky, nerovnováhu.
· Ještě jedna varianta věštění - když jsou plamínky nerovné, velký jazyk ohně ve středu a ostatní jakoby se odtrhávaly do různých směrů, tak to ukazuje na velké změny ve vašem životě. Z počátku všechno půjde podle vašich plánů, ale pak se stane něco, co úplně změní Vaše představy o sobě i o světě kolem vás.
Zdroj: NADĚŽDA IŽDINSKÁ29.4 Štěstíř

29. dubna 2013 v 7:41 | Hana Hořáková |  Štěstíř
Vděčné srdce je šťastné srdce

28.4 Štěstíř

28. dubna 2013 v 7:24 | Hana Hořáková |  Štěstíř

Hidegarda z Bingenu nazývala břízu "štěstí" a používala ji k léčbě kožních chorob a vředů. Bříza je u nás velmi rozšířená. Z léčebného hlediska patří mezi prastaré lidové léčivé prostředky.
Staří Keltové jí přisuzovali kouzelnou moc a měli ve zvyku zdobit dům pod okny břízou. Nálev z listů se používá při chorobách močového ústrojí, revmatismu, arterioskleróze a působí protizánětlivě. Vyrábí se z ní prostředky na vlasy, které brání nadměrnému maštění. Kůra z břízy se uplatňuje při kožních chorobách. Březové pupeny léčí záněty kostí, problémy s játry, slezinou a slinivkou břišní.


27.4 Štěstíř

27. dubna 2013 v 7:41 | Hana Hořáková |  Štěstíř
Lidé čekají celý týden na pátek, celý rok na léto a celý život na štěstí. Jenže štěstí nepřijde, nikdo vám ho nedá a nic vám ho nepřinese. Štěstí je umění, které si musíme osvojit. A můžeme začít tím, že přestaneme na cokoliv čekat a začneme se cítit šťastně tady a teď!

26.4 Štěstíř

26. dubna 2013 v 7:32 | Hana Hořáková |  Štěstíř
Zvěte do našeho domu štěstí a prosperitu "Kouzlem posvěcení domu"

Budete potřebovat: Sůl a vodu
Vonný olej dle vaší volby
Trochu mléka
Med
Víno
Vonnou tyčinku

Váš dům, Váš hrad a po důkladném vyčištění si zaslouží, aby ho měl někdo moc rád a požehnal mu. Zde je jednoduchý rituál s obětinami, který posvěcí Váš dům, byt. Projděte se po Vašem prostoru s vonnou tyčinkou a solí a vodou a soustřeďte se na okna a dveře, prostě celý dům provoňte, sůl s vodou lehce postříkejte okolo. Proneste přání, aby všechny negace opustily Váš dům a nevracely se, všechny zbytečné a zbytkové energie propusťte. Naopak pozvěte do domu všechny anděly, božstva a jiné ochranné duchy nebo i bytosti podle Vaší volby. Vysvětlete jim, že tam můžou pobývat, pokud si to přejí. Každé okno, každý práh dveří postříkejte zlehka směsí mléka a medu a totéž udělejte s vchodovými dveřmi. Proneste u toho, že do Vašeho domu zvete štěstí a prosperitu. Požehnejte mu. Nakonec vonným olejem a nebo pokud nemáte, alespoň hůlkou či mečem vyznačte na Vaše vchodové dveře pentagram a proneste:

Jsem pevná brána..
Kdo přichází, toho přijmu.
Kdo odchází, toho propustím

Přesto se postavím každému, kdo nemá klíč, nebo pozvání!

Váš dům je nyní požehnán a posvěcen

25.4 Štěstíř

25. dubna 2013 v 7:53 | Hana Hořáková |  Štěstíř

JEŘÁB
Krása jeřábů a jejich velkolepé námluvní tance člověka odedávna fascinovaly.
V řecké mytologii byl jeřáb přisuzován Apollónovi, Deméter, a Hermovi.
Byl symbolem bdělosti a opatrnosti, a byl považován za "ptáka štěstí".
V Číně symbolizoval dlouhý život, moudrost, věk a vztah mezi otcem a synem.
V Japonsku je jeřáb je symbolem štěstí a dlouhověkosti.
V heraldice je jeřáb symbolem péče a ostražitosti.
V poezii je jeřáb symbolem něčeho "vznešeného" v přírodě.


24.4 Štěstíř

24. dubna 2013 v 9:41 | Hana Hořáková |  Štěstíř
Dan a jeho štěstí
Dan je "zvláštní" člověk plný lásky a proto jsem se ho dnes zeptala, když se byl semnou rozloučit. Co je pro něj štěstí. Rozuměla jsem mu, co mi říká, ale neumím to formulovat vlastními slovy, protože nejsem věřící a trochu ve formulaci věřících tápu.
Dana jsem požádala, aby mi to raději napsal. Dnešní Štěstíř věnován tomuto člověku, kterého jsem poznala někdy před necelými 3 lety a je to člověk, který je "jiný".
"Štěstí - věřím že skutečné objektivní štěstí pro každého člověka je zakoušet Boží přítomnost; je to reálné a v té Boží slávě člověk ví, že je milován a člověk ve spojení s Bohem zakouší nebe na zemi a je přirozeně šťastný."
23.4 Štěstíř

23. dubna 2013 v 7:48 | Hana Hořáková |  Štěstíř
Štěstí není otázkou osudu, ale otázkou volby."


Jarní jízda Moskvičů

22. dubna 2013 v 6:34 | Hana Hořáková |  Štěstíř


Přesný počet Moskvičů na Jarní jízdě:
407 - 1 ks.
412 - 4 ks.
427 - 1 ks.
2137 - 2 ks.
2138 - 1 ks.
2140 - 11 ks.
Aleko - 17 kusů
Mimo tyto vozy přijeli:
Lada Priora 2170, Trabant 601, Saab 96, Jawa 555, Škoda Tudor, Mecedes Benz, 706 RTO.
více fotografií ne Facebooku


22.4 Štěstíř

22. dubna 2013 v 6:31 | Hana Hořáková |  Štěstíř

Až se ti bude zdát, že se tvůj svět rozbil na kusy, NEBREČ! Posbírej střepy a začni se smát, vždyť střepy znamenají štěstí.