Říjen 2012

Powertexová socha ANDĚL

17. října 2012 v 22:05 | Hana Hořáková |  Návody


Návod jak udělat kostru anděla už jsem popisovala v jiném článku zde:

http://www.hanahorakova.cz/clanky/paverpol-a-nebo-powertex/paverpol-socha-stojici.html Andělská křídla se mohou udělat i jednodušeji. Pokud si uděláte z drátu ležatou osmičku. Drát se potáhne starými silonovým punčocháčemi. Natřete štětcem Pewertextem a klaďte na křídla namočené nitě v Powertextu. Celou sochu dodělejte stejným způsobem. Jako ostatní sochy. Jak již jsem dělala návody zde:
Zážitkový kurz linorytu

6. října 2012 v 22:24 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Kurz linorytu se stal kurzem zážitkovým

Dnešní den začal nádherně. Venku teplo na 6.10 překvapivé.
Já sama jsem se moc těšila na kurz linorytu, který si vyžádala kamarádka Katka.
Sice už bylo pro běžné zákazníky zavřeno, ale otevřené dveře je lákali dovnitř a tak se stalo, že nejeden zabrousil. Jeden z nich byl mladý muž (jak sám přiznal kuchař) a chtěl tužky a čtvrtky, aby si mohl udělat ilustraci do knihy. A když už to nakousl tak to byla výzva se nezeptat: "co to bude za knihu?" Psychologický horor. Odvětil. Tak jsem mu s úsměvem a v žertu řekla: "pokud s námi zůstanete možná i tady poteče krev" (rýpnutí od rydel je nebezpečné).
Spěchal do práce, ale povídá: "já si tu vaší tužku odzkouším." Ohnul se k pultu a začal malovat. Namaloval nahou siluetu ženy s růží.
Jak se tak rozhlížel po osazenstvu kurzu ve věkovém rozmezí přibližně 68 - 33 let tak se zamyslel a povídá: "kde jsou mladý?" Nejprve nastalo hrobové ticho a abych odlehčila říkám: "jsme mladé". Začal se smát, že to tak nemyslel, prý kde jsou děti a jestli se může někdy přidat.
Odešel a zůstala příjemná atmosféra.
Ženské pokračovaly v rytí svých matriček. Sem tam prohodily: "jé tady jsem si nechtěla rýpnout." Až došlo na tisk. První otištěné originály z matriček jim na obličeji vytvořili spokojený úsměv.
Katka nakukujíc k sousedce vyhrkla: "mohu si ji otisknout pro sebe." A tím spustila lavinu, kde si ženské navzájem tiskly matričky těch druhých a měly z nich nesmírnou radost. Vznikaly originály hodné zarámování.
Tolik vzájemné lásky - nedá se to jinak nazvat - jsem dlouho neměla pohromadě. Katka na mně pohlédla se slovy: "ještě jsem nebyla na kurzu, kdy bych si odnášela i práce druhých."


Nesmím zapomenout na andělku Janu majitelku andělských stránek, která přišla se štrůdlem v ruce a ještě měla výčitky, že není pocukrovaný.