Duben 2012

Jarní jízda Moskvičů

26. dubna 2012 v 21:07 | Hana Hořáková |  Psáno jen tak

Jarní jízda 21.4. 2012

Jarní jízda vznikla v roce 2009 jako výlet na Kokořín a jelo nás 5 Moskvičů více méně parta kamarádů. Další rok se k nám přidaly vozy od pana Švaňka a bylo nás 17 vozů a 35 lidí. Letos nás to převálcovalo, protože nikdo nečekal takovou účast.
36 aut vjelo do dvora Penzionu Lony, plus uvnitř byl už jeden z pořadatelů Pepíno žižkovský s Kačenou (to je auto ne manželka), doprovodné vozidlo Pavla V. a naše auto. Na sraz jel Slávek LIsa s paní, ale vůz vypověděl službu a zůstal ve Vinoři. A tak počítáme-li všechny auta tak nás bylo rovných 40 vozů. Přijet mohla, jakákoliv značka starého vozu a tak byla vidět například Polívkovic Warszawa nebo přijeli ne veteránem (Pavel V.) ti, kteří se chtěli s námi všemi potkat. A o to jde o setkání lidí s láskou k autům a k sobě navzájem, protože dnes můžeme říci, že vznikají díky Moskvičářským srazům přátelství celých rodin. Důkazem toho je i nejvzdálenější účastník, Montoya, který ukázal, že když se chce přijet tak nejsou žádné výmluvy, že to nejde. Sedl na vlak a do auta ho vždy někdo vzal. Možná si to z nás nejvíce užil, protože během celé akce vystřídal několik vozů.
Závěr akce mě trochu vyděsil. Vždy tak ve srandě říkáme, že sraz končí u nás na zahradě opékáním buřtů. Tentokrát se to tak nějak "zvrklo" a k nám před dům přijelo 10 aut. Nakonec se ukázalo, že na kafe přijeli jen ti skalní, s kterými se stýkáme i mimo srazy a ti ostatní byli jako doprovod Slávka, který si u nás vyzvedával porouchané auto. I tak nás bylo požehnaně a skoro nebylo kde sedět.
Děkujeme všem za účast, která překvapila. Příště budeme muset najít vhodnější, větší prostor na shlučení před startem.

Dárek

9. dubna 2012 v 8:28 | Hana Hořáková
Tento týden mi přišel takový to dárek. Úmyslně zveřejňuji i kontakt. Povšimněte si, jak paní vysvětluje, proč má email takový, jaký má. Je to krásné. Bylo mi divné proč má psaní uprostřed díru a tak jsem kartičku otočila a paní zřejmě dělá u Českých drah.